Gimnastyka ogólnorozwojowa

Zajęcia ogólnorozwojowe, które prowadzimy mają za zadanie kształtować cały organizm i wpływać na jego równomierny rozwój, jak również wyrobić prawidłowe nawyki i przyzwyczajenia. Zajęcia te również mają wpływ na korygowanie postawy ciała, przez pracę z własnym ciężarem, równomiernym obciążeniem na poręczach i ćwiczeniach na macie. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Warsztaty kulinarne

Zajęcia kulinarne to cykl zajęć, w czasie których przygotowujemy z naszymi przedszkolakami różne smakowitości. Na zajęciach Dzieci rozwijają swoje praktyczne umiejętności kulinarne i poznają zasady prawidłowego odżywiania się. Samodzielne przygotowanie potraw sprawia Dzieciom wiele radości i zachęca do ich konsumpcji. Dzieci najczęściej przygotowują proste potrawy tj.: sałatki, kanapki, surówki, tosty, ciastka, ciasta oraz desery. Przedszkolaki poznają nie tylko sztukę gotowania czy przyrządzania posiłków, ale i podstawy nakrywania stołów czy zachowania się przy nich. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Warsztaty plastyczne

Plastyka daje możliwość spełniania się i wyrażania siebie. Poprzez zajęcia plastyczne, które są prowadzone w przedszkolu Dzieci mogą wyrażać swoją osobowość, emocje, które odczuwają w danej chwili, swoje preferencje, mogą realizować swoje pomysły, czuć się kreatywne i twórcze. Warsztaty są przystosowane do wieku i umiejętności Dzieci. Zajęcia związane są tematycznie z aktualną porą roku lub nadchodzącymi świętami; robimy maski karnawałowe w Karnawale, ozdoby choinkowe na Święta Bożego Narodzenia, pisanki na Święta wielkanocne. Staramy się, aby Dzieci korzystały z różnorodnych materiałów, poznawały nowe techniki plastyczne, odkrywały ile frajdy i satysfakcji niesie możliwość tworzenia. Oczywiście, wszystkie swoje arcydzieła dzieci zabierają ze sobą, bo uwielbiają chwalić się tym, co zrobiły swoim najbliższym. Radość daje im świadomość, że zrobiły oś własnoręcznie i do tego, pięknie im to wyszło. Bardzo często zadziwiają swoją pomysłowością. Potrafią wymyślić coś, na co my dorośli nigdy byśmy nie wpadli. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Matematyka na wesoło

Matematyka na wesoło prowadzona jest we wszystkich grupach wiekowych. Zakres matematycznych doświadczeń, które są przybliżane przedszkolakom podczas tych zajęć stanowi rozszerzenie treści zawartych w programie realizowanym podczas zajęć dydaktycznych. Większość pomysłów wykorzystywanych podczas zajęć związanych jest z najbliższym otoczeniem Dzieci, co powoduje, że zdobywane przez nich wiadomości pojawiają się w sposób naturalny. Zajęcia te prowadzone są w formie zabawy, rozbudzają one aktywność poznawczą przedszkolaków oraz są inspiracją do kreatywnego myślenia. Matematyka na wesoło ma na celu wprowadzić przedszkolaków w świat matematyki w sposób łagodny i zabawny, aby na kolejnym etapie edukacji nauka była dla nich samą przyjemnością. Zajęcia odbywają się raz na dwa tygodnie.

Język angielski

Umysł Dziecka w wieku przedszkolnym jest bardzo chłonny. Dzieci posiadają naturalną ciekawość świata i chęć do nauki. Zajęcia języka angielskiego prowadzone są w formie zabawy. Przyjazna i serdeczna atmosfera, która panuje na naszych zajęciach zapewnia uczniom poczucie bezpieczeństwa. Zaletą nauki angielskiego w przedszkolu jest to, że maluchy poznają język spontanicznie i śmiało oraz zaczynają komunikować się w nim bez barier. Im wcześniej Dziecko rozpocznie naukę, tym większe szanse, że jego wymowa będzie pozbawiona obcego akcentu. Wielojęzyczność w Dzieciństwie odbija się też pozytywnie na efektywności myślenia i nauki. Powtarzanie nowo nauczonych wersów i śpiewanie ich w kółko sprawia mu radość. Dzięki elementom zabawy nie pojawiają się bariery psychiczne przed nowymi słowami i wyrażeniami. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

Dogoterapia

Metoda, która doskonale łączy naukę oraz zabawę. Prowadzona jest przez wykwalifikowanego dogoterapeutę. Pies może być nie tylko przyjacielem, ale również doskonałym nauczycielem. Dzięki jego obecności dziecko łatwiej i szybciej koncentruje się, przyswaja wiedzę, uczy się odpowiedzialności i łatwiej nawiązuje kontakty z rówieśnikami. Dogoterapia wspomaga rozwój osobowości, edukuje i rehabilituje. Zajęcia odbywają się raz na dwa tygodnie.